Kotły elektrodowe

Czym jest kocioł elektrodowy i jak działa?

Kocioł elektrodowy to ekologiczne, innowacyjne urządzenie, dzięki któremu można ogrzać zarówno budynek, jak i wodę. Jest doskonałą alternatywą dla innych kotłów i pieców. Jego działanie opiera się na ogrzaniu cieczy dostarczanej w grzewczym module, poprzez przepływ prądu między elektrodami należącymi do 1 z 3 elektrycznych obwodów.

Kocioł elektrodowy można podłączyć do centralnego ogrzewania, jak również do wymiennika ciepłej użytkowej wody oraz przez znajdujący się w pobliżu bufor ciepła.

Schemat kocioł

Zalety kotła elektrodowego

Brak ryzyka pożaru, wybuchu i zatrucia CO
Tańszy od innego rodzaju kotłów, niskie zużycie prądu
Prosty w montażu, łatwość i intuicyjność obsługi
Ekologiczny; wykorzystuje odnawialne źródła energii
Małe gabaryty, nie wymaga specjalnych przystosowań pomieszczenia
Długa żywotność
Kociol elektrodowy
Pompa ciepła - licznik

Kotły Elektrodowe ECO Power

Oferowane przez nas kotły elektrodowe ECO Power to niewielkie , bez emisyjne i nowoczesne urządzenia grzewcze z precyzyjnie ulokowanymi wewnątrz elektrodami, zamiast grzałek oporowych. Przepływający pomiędzy nimi prąd elektryczny ogrzewa ciecz, którą następnie zasilana jest instalacja grzewcza.

Kotły charakteryzują się sprawnością energetyczna, która wynosi ponad 99%, a ich trwałość ponad 25 lat. Urządzenia posiadają układ wielostopniowego zabezpieczenia i możliwość regulacji temperatury wyjściowej aż do 85 stopni C.

Bezpłatne konsultacje

Jesteś zainteresowany dofinansowaniem do kotła ECO POWER? Pośpiesz się!  Gwarantujemy bezpieczeństwo i sprawność

  Kotły ECO POWER to jedyne na polskim rynku urządzenia przebadane i poddane certyfikacji przez szereg instytucji. Potwierdza to wysoką sprawność i wiarygodność urządzeń oraz gwarantuje bezpieczeństwo dla jego użytkowników.

  Znajdziesz nas w całej Polsce!

  Mamy instalatorów na terenie całej Polski - skorzystaj z opcji Znajdź instalatora i umów się z pracownikiem najbliżej siebie.
  Znajdź instalatora

  Kontakt

  Zapytaj o ofertę! Odpowiemy tak szybko jak tylko to jest możliwe.