Magazyny energii

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Bezpieczeństwo

Używanie magazynu energii nie niesie za sobą ryzyka zwarcia, przeciążenia i niespodziewanych przerw w dostawie prądu.

Długa żywotność

Odpowiednio używane urządzenie będzie sprawnie działało nawet przez 30 lat.

Niewielki rozmiar

Magazyny energii nie potrzebują dużo miejsca do instalacji - sprawdzą się nie tylko na dużych, ale również małych powierzchniach.

Ochrona środowiska

Urządzenie nie ma negatywnego wpływu na środowisko, jest w pełni ekologiczne.

Magazyny Energii
Viessmann

Czym jest magazyn energii i jak działa?

Magazyn energii służy do magazynowania prądu. Wyprodukowana energia elektryczna jest gromadzona, a następnie przetwarzana w elektrochemiczny sposób. Urządzenie doskonale współgra z instalacją fotowoltaiczną. Dodatkowo dzięki takiemu połączeniu nagromadzone nadwyżki energii można wykorzystać w razie awarii lub niewystarczającej produkcji prądu. Magazyn umożliwia podłączenie zasilania również tam, gdzie sieć energetyczna jest niedostępna.

  • Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne. Wyprodukowany przez mikroinstalację prąd trafia do inwertera, gdzie zamieniany jest w prąd zmienny.
  • Tak wyprodukowany prąd w pierwszej kolejności zasila aktywne urządzenia. Takie rozwiązanie świetnie nadaje się tam, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej.
  • Nadwyżki niewykorzystanej energii, trafiają do magazynu – gdy produkcja jest niższa niż zużycie, można odebrać energię z magazynu.
  • Z sieci odbierzesz też pozostałą nadwyżkę energii, jeśli skończy się energia w Twoim magazynie.
Magazyny Schemat Edp

Magazyn energii doskonale współgra z fotowoltaiką!

To świetny duet, który jest wyjątkowo przydatny, w przypadku awarii prądu lub gdy zapotrzebowanie energetyczne przekracza możliwości produkcji energii.  Warto rozważyć takie rozwiązanie i cieszyć się niezależnością energetyczną jednocześnie dbając o środowisko!

Chcesz abyśmy przygotowali ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb?

Wyślij zgłoszenie
Wyślij

Kontakt

Zapytaj o ofertę! Odpowiemy tak szybko jak tylko to jest możliwe.