Faq

1. Jak obsługiwać pompę ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem całkowicie bezobsługowym. Oznacza to, że nie trzeba w żaden sposób nadzorować jej pracy i działa samodzielnie bez zarzutu od razu po podłączeniu.

2. Ile kosztuje utrzymanie pompy ciepła?

To kwestia bardzo indywidualna, zależna od wielu czynników, takich jak liczba osób zamieszkujących budynek czy dotychczasowe zapotrzebowanie na energię cieplną. Aby ocenić, czy inwestycja jest opłacalna zawsze na początek przeprowadzamy bezpłatny audyt, podczas którego nasi doradcy oszacują wszystkie twoje wydatki związane z energią cieplną.

3. Jaka moc pompy ciepła będzie odpowiednia?

To również zależy od budynku i jego zapotrzebowania na energię cieplną (w tym zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową). Podobnie jak koszty utrzymania pompy jest to ustalane/oceniane podczas audytu. Nasi doradcy dokonują wszystkich niezbędnych obliczeń, aby stworzyć ofertę dopasowaną specjalnie do twoich potrzeb.

4. Czy za pomocą pompy ciepła da się ogrzać cały budynek?

Tak – za pomocą pompy ciepła jesteśmy w stanie ogrzać każdy budynek niezależnie od jego wielkości i temperatury panującej na zewnątrz. Jedynym warunkiem jest odpowiednio dobrana pompa.

5. Czy pompa ciepła sprawdzi się również zimą?

Jak najbardziej! Pora roku nie ma wpływu na działanie pompy, pod warunkiem, że dobrany jest odpowiedni poziom mocy, a pompa jest prawidłowo zainstalowana.

6. Jak zasilać pompę ciepła?

Konieczne jest podłączenie pompy do prądu, natomiast korzysta ona z niego jedynie w 25%. Pozostałe 75% zapotrzebowania na energię pompa pobiera z odnawialnych źródeł energii, czyli m.in. z gruntu, wody i powietrza. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia pompy z instalacją fotowoltaiczną, co daje podwójne oszczędności.

pompa ciepla - sprawdzenie

Znajdziesz nas w całej Polsce!

Mamy instalatorów na terenie całej Polski - skorzystaj z opcji Znajdź instalatora i umów się z pracownikiem najbliżej siebie.
Znajdź instalatora

Kontakt

Zapytaj o ofertę! Odpowiemy tak szybko jak tylko to jest możliwe.